Як вивчати швидко і легко великі тексти напам’ять

Іноді просто необхідно швидко вивчити великий текст. Але, нажаль, далеко не всім це дається легко і більшість з нас витрачають безліч часу на заучування найбанальніших рядків. Сьогодні ми спробуємо вирішити цю проблему і запропонуємо 5 способів швидко вивчити великий текст напам’ять.

 

Як швидко вивчати великі тексти напам'ять

 

Режим тиші

Немає людей, котрі не можуть вивчити щось, є ті, хто ще не знають як це зробити. Якщо вам потрібно швидко вивчити великий текст напам’ять, то перше що необхідно зробити – це створити такі умови, при котрих ніщо стороннє не буде вас відволікати від навчання, «режим тиші», як ми його називаємо. «Режим тиші» – це коли ніщо стороннє не відволікає вас від виконання головної задачі. Увімкніть у телефоні режим «в літаку», вийдіть із соціальних мереж і відкладіть усі справи. Головна ціль на даному етапі – зберегти максимальну концентрацію на вивченні великого тексту. 

Спіймайте суть

Після того, як вас ніщо не відволікає, настав час переходити до вивчення тексту. Читаєм його три рази: перший раз необхідно прочитати великий текст і уловити його головну думку, другий раз – запам’ятати всі деталі і побудувати до них асоціації, третій раз – прочитати текст дуже повільно, намагаючись спіймати саму суть і кожне слово.

Не дивлячись на те, що дана техніка дуже проста, працює вона безвідмовно. Витративши 15 хвилин на те, аби зрозуміти суть написаного, ви вже будете вільно орієнтуватись в тексті і зможете його переказати. Окрім того, вчені довели той факт, що розуміючи суть написаного, людина здатна швидше вивчити текст напам’ять, ніж при механічному заучуванні. 

Запишіть заголовні літери

Ви знали, що навички шифрування тексту здатні вам допомогти його вивчити? Саме так, швидко вивчити великий текст напам’ять допоможе його шифрування. Наприклад, ви можете записати заголовні букви кожного слова на окремий листок, при цьому зберігши структуру тексту: абзаци, коми, тире, крапки. Прочитайте спочатку оригінал, а потім покладіть поверх нього сторінку з шифром і намагайтесь повторити прочитане. Після декількох повторів, ви вже зможете читати текст тільки по заголовним літерам.

Цей метод корисний ще й тим, що використовує одразу декілька видів запам’ятовування: при написанні «шифру» ви активуєте механічну пам’ять, намагаючись повторити – асоціативну, а якщо робите це в голос, то ще й аудіальну. Таким чином, просто граючи в дешифровщика, ви можете вивчити великий текст за досить короткий час, до того-ж, отримати від цього справжнє задоволення.

Метод книжкової полиці

Після того, як ви вже навчились вільно читати текст по заголовним буквам, настав час переходити до його декламації. Для того, аби вам було легше розповісти текст, я би рекомендував вам використовувати метод книжкової полиці. Суть його полягає у тому, що ви візуально собі уявляєте полицю, на котрій стоять книги. Кожна книга – змістовний блок, а полка – абзац тексту. Аби було більш зрозуміло, розглянемо не прикладі:

Як вивчити великий текст напам’ять? Існує декілька корисних методик: вдумливо прочитати, сформувати стійкі асоціації і розповісти його перед дзеркалом. Також можна розповісти вивчений текст знайомим, тим самим закріпивши його.

Але знання без практики не стоять нічого, тому, якщо ви вирішили вивчити великий текст напам’ять, то пробувати потрібно вже зараз і не відкладати це заняття на «наступний понеділок».

У даному тексті на першій полиці стоїть 2 книги: в одній розповідається про корисні методики, а в іншій, що розповісти вивчений текст друзям допоможе його закріпити. На другій полиці стоїть всього одна книга, котра говорить про те, що не потрібно відкладати використання отриманих навичок у довгий ящик.

Тепер, коли ви розбили текст на книжки і полиці, настав час його розповісти. Візуалізуйте спочатку одну книжкову полицю і спробуйте розповісти її. Після того, як ви розповіли одну полицю без проблем, переходьте до іншої і так, доки не дійдете до останньої книги. Також, аби вам будо легше розповісти вивчений текст, по цьому методу придумайте яскраву обкладинку і назву до кожної книги, що відповідає змісту тематичного блоку. Такий трюк значно полегшить вам процес візуалізації і запам’ятовування великого тексту.

Розмова з відображенням

Останній етап, котрий потрібен для того, аби якісно вивчити великий текст напам’ять – це розповісти його самому собі в дзеркалі. Багато хто недооцінює даний метод, але тільки тоді, коли ви зможете розповісти текст без зайвих пауз самому собі, то ви можете стверджувати, що вивчили текст. Це дійсно складно, бо увага постійно розсіюється на те, як змінюється ваш вираз обличчя чи на те, що інтонація зовсім не підходить до змісту.

Чому так важливо розмовляти зі своїм відображенням? По-перше, ви розвиваєте внутрішню концентрацію на темі того, про що говорите, по-друге, після такого складного завдання, будь-який виступ перед публікою не буде для вас проблемою, бо ви будете впевнені у тому, як ви зараз виглядаєте і що говорите. А як відомо, впевненість у своїх силах – запорука гарного виступу.

Підсумок: час діяти

Тепер, після того, як у вас є всі необхідні вам знання, ви можете вивчити швидко великий текст без проблем. Якщо ви виконаєте з усією серйозністю усі наші 5 пунктів, то результат буде дуже скоро і ви досягнете бажаного. Головне не здаватись і хотіти цього на всі 100 відсотків і тоді вивчити будь-який текст напам’ять для вас не буде проблемою.